Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Chłopcy mistrzami powiatu w piłce ręcznej.

Email Drukuj PDF

    14 listopada w budynku Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku rozegrany został turniej piłki ręcznej chłopców. W turnieju tym wzięło udział 8 szkół z naszego powiatu. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem pucharowym – przegrywająca drużyna odpada z turnieju. W pierwszym swoim meczu reprezentacja naszego gimnazjum pokonała rówieśników z Lgoty Wielkiej 7 do 1. W kolejnym meczu decydującym o awansie do finału nasi chłopcy zmierzyli się z reprezentantami PG z Kodręba, zwyciężając 4 do 0. W ostatnim meczu turnieju nasza reprezentacja pokonała przedstawicieli PG z Dobryszyc 6 do 2 i zapewniła sobie I miejsce w turnieju oraz prawo startu w zawodach rejonowych, które odbędą się 20 listopada w Piotrkowie Trybunalskim. Sukces ten osiągnięty został dzięki dwumiesięcznym przygotowaniom, jakie odbywały się na zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Olas – kapitan, Kamil Wajdowicz, Konrad Królak, Łukasz Konopka, Wiktor Nurkowski, Robert Koniarski, Piotr Mach, Tobiasz Bezulski, Mateusz Osak, Kamil Biniek, Kamil Bremerski, Kacper Drozdek, Kacper Kuliberda i Filip Kuliberda.

Zmieniony ( Środa, 15. Listopad 2017 14:48 )
 

WIECZÓR PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Email Drukuj PDF
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ma szczególną moc: jest źródłem wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć, wywołuje poczucie wspólnoty i jedności wśród śpiewających, dlatego 10 listopada 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum Wieczór Pieśni Patriotycznych. To już czwarta taka uroczystość przygotowywana przez naszą szkołę i Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. 
Na wspólnym śpiewaniu spotkali się przedstawicielki i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich ze Słostowic i Chrzanowic oraz Gminnego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gomunic. Był także obecny Wójt Gminy – p. Paweł Olejniczak, radni – p. Edyta Szadkowska-Sikorska, p. Sylwia Janowska-Kopcik, p. Dariusz Dyja, ks. wikary – Patryk Mach oraz nauczyciele, uczniowie gimnazjum i mieszkańcy Gomunic.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych na uroczystość gości przez dyrekcję Publicznego Gimnazjum w Gomunicach – p. Urszulę Andrulewicz oraz kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach – p. Elżbietę Sukiennik.
Następnie w patriotyczny nastrój wprowadzili prowadzący imprezę - p. Dariusz Dyja i p. Żaneta Kowalska-Dyja, którzy zaprosili do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, pieśni i piosenek patriotycznych, przy akordeonowej nucie p. Tomasza Barańskiego, przeplatanego wierszami o takiej też tematyce.
Wiersze recytowały dla publiczności – p. Urszula Andrulewicz oraz uczennice klasy IIa -  Wiktoria Migodzińska, Marcelina Klekocińska, Julia Dymka, Aleksandra Klekocińska, Katarzyna Paluch, Marlena Barańska, Martyna Kułak, Marta Sikorska, Karolina Soczyńska, Wiktoria Sztandera. Zaśpiewała także Anna Dyja – uczennica klasy IIIa. 
Wieczornica zakończyła się wspólną herbatą i słodkim poczęstunkiem.
Uroczystość przygotowali - panie: Elżbieta Sukiennik, Urszula Andrulewicz, Martyna Góralczyk, Żaneta Kowalska-Dyja i pan Dariusz Dyja. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w organizacji imprezy panu Tomaszowi Barańskiemu oraz naszym wspaniałym uczennicom z klasy IIa, IIIb, IIIa oraz uczennicom i uczniom z klasy IIb. 
Wszystkim dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości i niezapomniane chwile. 
 

11 Listopada 2017

Email Drukuj PDF
Marlena Barańska z kl. IIa w piosence Gaude Mater Polonia
   

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 99 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

„GDY PADNIE SŁOWO: „OJCZYZNA” – ZNÓW BĘDZIE WARTO ŻYĆ”

Dnia 10 listopada 2017 roku, o godzinie 11.20, odbyła się w naszym gimnazjum akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy Gomunice – p. Wiesław Wolnicki, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach - p. Elżbieta Sukiennik, dyrektor naszego gimnazjum - p. Urszula Andrulewicz, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i powitaniem gości przez panią dyrektor naszego gimnazjum. Następnie wykonano część artystyczną.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne, piosenki i wiersze. W zajmujący sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. 

Występujący w akademii uczniowie nawiązywali do sytuacji Polski w XVIII w., do czynników, które zadecydowały o rozbiorach Polski. Wskazano na pomyślne okoliczności, które wpłynęły na odzyskanie niepodległości. 

Narracja oparta była o wydarzenia, które stały się dla naszej historii symbolami męczeństwa narodu. Były to lata kolejnych rozbiorów, powstanie kościuszkowskie, powstanie listopadowe, Wiosna Ludów, powstanie styczniowe, strajk dzieci we Wrześni, wybuch I wojny światowej i rok odzyskania niepodległości.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

W akademii wzięli udział uczniowie: narrator – Jakub Jurczyk, recytatorki - Wiktoria Migodzińska, Maria Dudek, Marcelina Klekocińska, Julia Dymka, Aleksandra Klekocińska, Daria Opak, Katarzyna Paluch, Marlena Barańska, Martyna Kułak, Marta Sikorska, Karolina Soczyńska, Wiktoria Sztandera, solistki – Marlena Barańska i Anna Dyja oraz chór szkolny. 

Akademię przygotowywali nauczyciele – p. Żaneta Kowalska-Dyja, p. Dariusz Dyja, p. Arkadiusz Frankowski. O symboliczne emblematy patriotyczne dla gości, nauczycieli i uczniów zadbała p. Martyna Góralczyk.      

 

Zmieniony ( Niedziela, 12. Listopad 2017 22:40 )
 

Ciekawa lekcja zajęć technicznych :)

Email Drukuj PDF

    Nie ma jak porządki" - czyli ciekawa lekcja zajęć technicznych w klasie 2a :)
Prasowanie, składanie koszul, ubrań i wiązanie krawatów nie są czynnościami zbyt wymagającymi. Wystarczy trochę poćwiczyć, kilkakrotnie powtórzyć, a umiejętności opanowane trwale zaprocentują na całe życie. Od dziś w naszych szafach będzie wszystko uprasowane w "kancik" i poskładane, a krawaty będą czekać na uroczystości lub na "dzień krawata". Klasa 2a z gimnazjum potraktowała naukę bardzo poważnie. Powodzenia :) 

Zmieniony ( Poniedziałek, 06. Listopad 2017 16:52 )
 

Sobotnie popołudnie z siatkówką

Email Drukuj PDF

    W dniu dzisiejszym wyjechaliśmy do Bełchatowa, aby kibicować Skrze, która podejmowała w swojej hali drużynę Łuczniczka Bydgoszcz. Niespodzianek nie było i Skra dość gładko wygrała 3 : 0. Mecz nie dostarczył oczekiwanych emocji siatkarskich, niemniej jednak mogliśmy oglądać dobre akcje i wyjątkowo skuteczne serwisy. MVP spotkania został środkowy Skry - Patryk Czarnowski. Wyjazd był zorganizowany przez klub UKS "KADET". Dziękujemy p. D. Dyja za załatwienie darmowych biletów na mecz i za kierowanie całym wyjazdem. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele gimnazjum.

Zmieniony ( Sobota, 04. Listopad 2017 22:10 )
 

01 Listopada - PAMIĘTAMY...

Email Drukuj PDF
   Uczniowie klasy II b Publicznego Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach wraz z wychowawcą odwiedzili cmentarz parafialny w Gomunicach. Złożyli skromne wiązanki kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty oraz pod  pomnikami poległych legionistów. To ważne, aby pamięć o ludziach nie zaginęła, a tradycja była kultywowana przez kolejne pokolenia. „Śpieszmy się kochać ludzi….” 
Zmieniony ( Poniedziałek, 30. Październik 2017 13:06 )
 
Więcej artykułów…
Strona 4 z 237


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

P1190661.JPG

Jesteśmy aktywni

rowerowa45.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

IMG_5829.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1045
mod_vvisit_counterWczoraj3494
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1045
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień144083
mod_vvisit_counterTen miesiąc303446
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc501004
mod_vvisit_counterWszyscy10920316

Aktualnie: gości 135, 
botów 5 połączonych
Your IP: 54.226.41.91
 , 
Today: Sty 21, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg