Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Zielona Szkoła 2018

Email Drukuj PDF

    Publiczne Gimnazjum w Gomunicach po raz kolejny organizuje dla swoich uczniów wyjazd na Zieloną Szkołę. Tym razem na lokalizację wybraliśmy miejscowość Orawka na Orawie w sąsiedztwie najwyższego szczytu Beskidów Babiej Góry. To doskonała baza wypadowa do Rabki, Nowego Targu, Zakopanego i Zawoi. Termin ustalono na 14 - 19 maja 2018r. Koszt wyjazdu - 450 zł. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowo - Kolonijnym "U Kazika" w Orawce.

Bliższych informacji udzielają: dyr U. Andrulewicz i A. Antoniak.

Zmieniony ( Poniedziałek, 25. Wrzesień 2017 10:57 )
 

,,POETYCKO PRZEZ GOMUNICE I OKOLICE" - SPOTKANIE AUTORSKIE PANI HENRYKI WITALEWSKIEJ

Email Drukuj PDF

14 września 2017 roku  o godz. 16.30  w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie autorskie z regionalną poetką, Panią Henryką Witalewską. Tomik poezji ,,Poetycko przez Gomunice i okolice wydany został z inicjatywy nieformalnej grupy ,,Miłośnicy poezjidziałającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach, z pomocą FUNDACJI  DLACZEGO NIE i przychylności Gminy Gomunice, a dofinansowany został ze środków ,,Grant na lepszy start 2017 współfinansowany ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Gminę Gomunice.

            Spotkanie rozpoczęła p. Elżbieta Sukiennik, która w krótkich słowach przedstawiła osobę poetki, po czym zaproszeni goście i uczniowie odczytywali utwory z debiutanckiego tomiku. Sama poetka również recytowała swoje ulubione wiersze, opatrując je komentarzem. Ponadto chętnie dzieliła się swoimi uwagami na temat powstania tych utworów, opowiadała o początkach swojej twórczości, o swoim pisarstwie, o czerpaniu pomysłów na tworzenie wierszy.         

            Wieczór autorski upłynął w niezwykle miłej atmosferze, a wśród gości nie zabrakło członków rodziny, najbliższych przyjaciół, mieszkańców Gomunic i okolic, ,,koleżanek po fachuze Stowarzyszenia Literackiego ,,Ponad z Radomska, władz Gminy Gomunice, czyli Wójta Gminy - p. Pawła Olejniczaka, Sekretarza Gminy i miłośnika poezji p. Grzegorza Wierzbickiego, Radnych Gminy Gomunice - p. Sylwii Janowskiej - Kopcik,  p. Edyty Szadkowskiej- Sikorskiej i p. Dariusza Dyji, Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach - p. Elżbiety Sukiennik, poetek z grupy nieformalnej ,,Miłośnicy poezji, Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach - p. Urszuli Andrulewicz, nauczycieli i młodzieży naszej szkoły.                                                                                                                    Na koniec prezes Stowarzyszenia Literackiego ,,Ponadz Radomska p. Edmunda Bodanka, p. Danuta Nurkowska i p. Stanisława Krawczykowska odczytały swoje wiersze napisane dla Pani Henryki i podziękowały w imieniu wszystkich uczestników spotkania, wręczając bukiety kwiatów, po czym nastąpiły gromkie brawa.

            Po części oficjalnej poetka wpisywała dedykacje do tomików wierszy. Pani Henryka jest bardzo sympatyczną, tryskającą humorem i pełną energii kobietą, a więc nastrój wieczoru był niepowtarzalny i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tegoż spotkania.

Następnego dnia, 15 września 2017 roku, również młodzież gimnazjalna miała przyjemność obcować z twórczością pani WitalewskiejJ.
Zmieniony ( Sobota, 23. Wrzesień 2017 18:18 )
 

Podziękowanie

Email Drukuj PDF

 Patrzę na Ciebie tomiku

Masz w sobie wierszy „bez liku”

Niechaj te wiersze czytają

Ci co poezję kochają.

Słyszę, że ta poezja

Nie  jedno  serce skruszy

Dziękuję za miłe słowa

I chwile pięknych wzruszeń.

Dziękuję naszej GMINIE

I BIBLIOTECE niezmiernie

Ze dzięki  ich staraniom

Spełniło się moje marzenie

Więcej…
 

Udział w akcji "Sprzątanie świata"

Email Drukuj PDF

                                         24 EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGAŁA POD HASŁEM:

„Nie ma śmieci - są surowce"

     15 września 2017 na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wyszli posprzątać świat. Zaopatrzeni w worki i rękawice ruszyli za „Starą Szkołę”, w kierunku Rudy i wzdłuż drogi do Słostowic oraz na Kosówkę, aby zebrać to, co nie znalazło się w koszach. Szklane opakowania, plastikowe torebki, butelki, puszki i inne „śmieci” zostały zebrane i pozostawione w umówionych punktach zbiórki. Wiele z nich może jeszcze uzyskać drugie życie w myśl tegorocznego hasła „Nie ma śmieci-są surowce”.

 

Spotkanie autorskie Henryki Witalewskiej

Email Drukuj PDF
 

Narodowe Czytanie - edycja 2017 "WESELE"

Email Drukuj PDF

,,Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór [...] ostał ci sie ino sznur.",  czyli Narodowe Czytanie 2017

             Kolejny już raz nasze gimnazjum wzięło udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku Polacy podczas internetowego głosowania na wspólną lekturę Narodowego Czytania 2017 wybrali ,,WeseleStanisława Wyspiańskiego. Ponad sto  lat temu, w podkrakowskich Bronowicach, odbyło się wesele poety i dramaturga Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta, malarz i wieloletni przyjaciel Pana Młodego - Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat, czyli barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach i zaniedbaniach. ,,Wesele” to trudny pod względem stylistycznym, pełen symboliki utwór o  patriotyczno-społecznej treści. Zarówno kompozycja sztuki, jak i warstwa językowa stanowi nie lada wyzwanie dla uczniów, jednak jest okazją do przybliżenia dziejów ojczystej historii i kultury. Utwór ten odmienił obraz polskiej literatury przedstawiając w fascynujący sposób relacje między krakowską inteligencją a chłopstwem.

We wtorek, 12 września 2017 roku,  punktualnie o godzinie 10.30 uczennica Zuzanna Tatara powitała przybyłych gości oraz uczestników. Następnie po krótkim wstępie, dotyczącym genezy „Wesela” rozpoczęto czytanie wybranych scen tego wyjątkowego dzieła. Tradycją stało się, że do wspólnego czytania przystępują przedstawiciele władz samorządowych,  instytucji  środowiskowych oraz  inne osoby powszechnie znane w naszej społeczności.

W tej edycji Narodowego Czytania fragmenty ,,Weselaczytali:

Wójt Gminy Gomunice - p. Paweł Olejniczak,

Sekretarz Gminy Gomunice - p. Grzegorz Wierzbicki,

Proboszcz Parafii NMP w Gomunicach - ks. Andrzej Molenda,

Ksiądz Wikariusz - ks. Patryk Mach,

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej - p. Elżbieta Sukiennik,

Pisarka - p. Henryka Witalewska,

Przewodniczącą Rady Rodziców - p. Sylwia Janowska - Kopcik,

Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców - p. Katarzyna Lesiak,

Dyrektor  P. G. w Gomunicach - p. Urszula Andrulewicz,

Radny Gminy Gomunice i nauczyciel fizyki - p. Dariusz Dyja,

nauczycielka  matematyki - p. Żaneta Kowalska - Dyja

oraz uczniowie klas II- III w kolejności występowania: Wiktor Nurkowski, Dominika Podsadniak, Bartłomiej Jagiełło, Wiktoria Straszewska, Wiktor Wieczorek, Angelika Kuliberda, Piotr Mach, Anna Dyja, Jakub Janocha, Marlena Barańska, Marysia Dudek, Kacper Zyzik, Julia Barańska, Zuzia Klekocińska, Marcel Kawka, Natalia Chwast, Oliwia Stefańska, Julia Witkowska, Michał Olas, Milena Gurazda.

Swą obecnością zaszczycili nas również:

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach -  p. Joanna Łyś,

Kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gomunicach - p. Renata Gębicz

oraz młodzież klas VII a i VII b.

            Drugą edycję Narodowego Czytania w szkole przygotowywali: p. Jolanta Ociepa, p. Martyna Góralczyk, p. Iwona Orpel, p. Małgorzata Czupiała, p. Arkadiusz Frankowski, p. Katarzyna Marciniec oraz uczniowie klasy IIIb.

 DZIĘKUJEMY wszystkim za przybycie a przede wszystkim biorącym udział w tej niecodziennej literackiej przygodzie. Inicjatywa wspólnego czytania i słuchania narodowych dzieł służy integracji, wdrażaniu młodych ludzi do czytania i podtrzymywania zainteresowania polską literaturą.

Zmieniony ( Czwartek, 14. Wrzesień 2017 18:49 )
 

Asfaltem, przez pola i lasy...

Email Drukuj PDF
    I pierwszy spacer w ramach projektu "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" już za nami. Wczoraj przy dość sprzyjających warunkach atmosferycznych odwiedziliśmy: Wojciechów, Paciorkowiznę, Kosówkę, peryferia Pytowic i Słostowice. Grupa uczniów, która wzięła udział w spacerze mogła aktywnie wypocząć po wielu godzinach spędzonych w szkole. To doskonała forma relaksu i odstresowania się, a przy okazji można podziwiać piękne krajobrazy i pozyskiwać kondycję fizyczną. Wczorajszy spacer liczył około 7,5km. Przejście poprzedzone krótką rozgrzewką trwało około 1,5h. W tym czasie spaliliśmy około 400 kcal. Dziękujemy za udział w spacerze grupie kilkunastu gimnazjalistom, 4 uczniom szkoły podstawowej i absolwentce Justynie. Opiekę zapewnili nauczyciele: dyr. U. Andrulewicz i A. Antoniak. Do zobaczenia za dwa tygodnie :)
Zmieniony ( Sobota, 30. Wrzesień 2017 09:17 )
 

No to zaczynamy :)

Email Drukuj PDF

    Administratorzy strony pozdrawiają wszystkich gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej w nowym roku szkolnym 2017/2018. Szczególnie gorąco witamy uczniów klas VII (VIIa i VIIb). Ten rok szkolny zapowiada się na bardzo pracowity. Chcielibyśmy, aby ten rok szkolny był również wyjątkowo aktywny i obfitował w wiele wspólnych inicjatyw. Na początek coś dla integracji. Zapraszamy więc na wspólny spacer Nordic Walking w ramach kolejnego projektu "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice". Pierwszy spacer odbędzie się już w środę, 13 września. Zbiórka na placu szkolnym o godz. 15.15. Zachęcamy do udziału uczniów z gimnazjum i z obydwu klas VII szkoły podstawowej. Mile widziani są też rodzice i nauczyciele. Zapraszamy :)

  W ramach integracji proponujemy również wspólną wycieczkę rowerową "Dookoła Gomunic", która odbędzie się w sobotę  23 września. 

Zmieniony ( Sobota, 09. Wrzesień 2017 22:03 )
 
Więcej artykułów…
Strona 7 z 237


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1180765.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

lks.jpg

Jesteśmy aktywni

gert6.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

IMG_5829.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1047
mod_vvisit_counterWczoraj3494
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1047
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień144083
mod_vvisit_counterTen miesiąc303448
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc501004
mod_vvisit_counterWszyscy10920318

Aktualnie: gości 136, 
botów 5 połączonych
Your IP: 54.226.41.91
 , 
Today: Sty 21, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości 

oszczedzanie.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg