Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Spacer nr2 do Kocierzów czyli "kijkowe grzybobranie"

Email Drukuj PDF

    Piątek to idealny dzień na spacer po okolicy. Nie potrzeba się spieszyć do domu, bo trzeba odrobić lekcje, więc z lekką głową po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy w kierunku Kocierzów. Było nas kilkanaście osób. Ilość była zmienna, bo  niektórzy dołączali po drodze, a innych gubiliśmy w trakcie,  gdy  było im blisko do domu. Pogoda nam dopisywała tak jak humory.  Po krótkim przejściu bardzo ruchliwą i niebezpieczną ulicą Kopernika, z przyjemnością wkroczyliśmy ścieżką o lasu na tzw. skuśki, czyli skróty w kierunku Kocierzów. Ale nasza ścieżka to tzw. dalsze skróty, bo szliśmy takimi zakosami, ze nadrobiliśmy drogi.  Ale to nam nie przeszkadzało, bo pachniało suchymi liśćmi, w lesie kłaniały nam się swymi nakrapianymi czerwonymi kapeluszami dorodne muchomory jakby czekając na gości, których można powitać w  swoim żółto- brązowym królestwie.  Przy okazji znaleźliśmy również grzyby nadające się do spożycia- podgrzybki i parę borowików szlachetnych zwanych popularnie prawdziwkami. Byliśmy z dala od cywilizacji i tylko zapach świeżo oranej gleby pod jesienne zasiewy przypominał o obecności człowieka. I tak w doskonałych nastrojach dotarliśmy do Kocierzów. Tak krótki odpoczynek i chwila na wyjęcie z plecaków zabranych słodkich zapasów. Były więc biszkopty, żelki i czekolada z  orzechami. Tu parę osób powinno się odłączyć, bo  dotarli do domów, ale stwierdzili, że lepiej z nami na spacerze i wybrali się  w drogę powrotną do szkoły. A jedna uczestniczka zmieniła tylko buty na rolki, bo przecież znów trzeba pokonać dystans powrotny, czyli około 6 km. Od kapliczki w Kocierzowach odbiliśmy drogą do lasu, a tam całe bogactwo „kotletów schabowych” na wysokich nogach. Mowa tu o dorodnych, pachnących mlekiem kaniach czubajkach, które czekały  na zabranie ich do kuchni i mrugały brązowymi oczkami.  Było tak miło, że aż zwolniliśmy tempo, bo przecież miał to być spacer i to w doskonałym  towarzystwie. Dotarliśmy wreszcie do ulicy Wschodniej, no a potem przemarsz uliczkami Kletni. Jeszcze tylko krótki odcinek i jesteśmy w szkole. Pokonaliśmy dystans prawie 14 km w ciągu 3 godzin, bo zrobiła się 18.20. Udało nam się zrzucić około 600 kcal. Za uroczy jesienny spacer i to bez nostalgicznego nastroju dziękują: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska  i A. Antoniak.

Zmieniony ( Sobota, 30. Wrzesień 2017 09:16 )
 

Wybory do Samorządu Szkolnego

Email Drukuj PDF

          W tym roku szkolnym przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej akcji Samorządy Mają Głos organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach, której odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Wszystkie klasy starały się jak najlepiej, wypromować swoich przedstawicieli. Kandydaci ubiegali się o stanowisko Przewodniczącego Szkoły oraz Rzecznika Praw Ucznia.

          W piątek 29 września wszyscy zebraliśmy się  na sali gimnastycznej, aby poznać kandydatów oraz ich programy wyborcze. Swoją obecnością zaszczycił nas  Wójt Gminy Gomunice  Pan Paweł Olejniczak, który przekazał  nam cenne informacje na temat wyborów samorządowych oraz uświadomił uczniom, że ich głos ma znaczenie a młodzi ludzie potrafią być aktywnymi i świadomymi obywatelami, następnie wraz z dyrektorem szkoły Panią Urszulą Andrulewicz życzyli trafnych i przemyślanych wyborów.

         Wszyscy kandydaci  zaprezentowali się w bardzo ciekawy sposób.  Tym samym wybór okazał się  trudny.  Uroczystość poprowadziły dziewczęta z klasy IIIb  Natalia Chwast i Angelika Kuliberda.  Czas umilały nam, śpiewając piękne piosenki, uczennice Marlena Barańska, Anna Dyja i Aleksandra Głowacka.

          Na kolejnej godzinie uczniowie wypełniali karty do głosowania, na których znakiem „X” zaznaczali wybranego przez siebie kandydata.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Przewodniczącą szkoły została Zuzanna Tatara z klasy IIIb

Zastępcą przewodniczącej został Jakub Janocha z klasy IIIa

Rzecznikiem Praw Ucznia została Zuzanna Klekocińska z klasy IIIb

Gratulujemy wygranej!

Aktywny udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, to świetna lekcja demokracji. Wszystkim startującym w wyborach do władz szkolnych dziękujemy za przygotowanie się oraz  przedstawienie swoich kandydatur.  Panu Wójtowi dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas.

Zmieniony ( Środa, 04. Październik 2017 07:23 )
 

Wiersz na Dzień Chłopaka

Email Drukuj PDF

DZIEŃ   CHŁOPAKA

 Wiadomość   nie  byle  jaka

30 tego  DZIEŃ  CHŁOPAKA.

Chociaż  chłopcy  dokuczają

Lecz dziewczyny  ich  kochają.

Bez  zalotów i buziaków 

Życie  nie  miało  by  smaku.

A więc  jeśli masz chłopaka

Nie żałuj mu dziś buziaka!

Więcej…
 

Ciekawa lekcja informatyki w gimnazjum

Email Drukuj PDF
    Lekcja informatyki w klasie 3b. Tworzymy pierwsze strony internetowe w języku HTML. Efekty nauki i nabyte doświadczenia procentują natychmiast. Nauka i praca stały się przyjemnością w związku z pozyskaniem do pracowni internetowej nowych komputerów. Było to możliwe dzięki kreatywności oraz osobistemu zaangażowaniu p. dyrektor Urszuli Andrulewicz.
Zmieniony ( Czwartek, 28. Wrzesień 2017 21:06 )
 

Trzecioklasistów doznania ekstremalne - Energylandia

Email Drukuj PDF
     Dnia 14.09.2017 roku (czwartek) odbyła się upragniona wycieczka do Energylanii klas III. Nikt nie spodziewał się, że park rozrywki jest aż tak ogromny. Na miejscu nauczyciele wręczyli nam bilety wstępu oraz kupony na frytki z sokiem. Kiedy już wszystko ustaliliśmy organizacyjnie, mogliśmy rzucić się w wir zabawy. Jedni preferowali ekstremalne kolejki, natomiast drudzy woleli te bardziej spokojne. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Po paru godzinach świetnej zabawy udaliśmy się na posiłek, który nie przeszkodził nam w odkrywaniu coraz to nowszych atrakcji oferowanych przez . Następne godziny płynęły nadzwyczaj szybko, zanim się obejrzeliśmy, zegar wskazał czas zbiórki. Gdy już przyszła chwila odjazdu, wszyscy zebraliśmy się w wyznaczonym wcześniej miejscu i ze smutkiem pożegnaliśmy największy park rozrywki w Polsce. Po drodze oczywiście wstąpiliśmy do naszego drugiego uwielbianego miejsca zaraz po Energylandii – McDonald'sa.

     Wycieczka jednogłośnie została okrzyknięta przez wszystkich jako jedna z lepszych. Bardzo chcielibyśmy tam jeszcze wrócić i będziemy do tego dążyć. Dziękujemy naszym opiekunom, którzy zgodzili się nam towarzyszyć: Paniom - Aurelii Wurszt, Anecie Gębicz, Elizie Deresińskiej – Chwast oraz Panu Rafałowi Machowi.

Zmieniony ( Środa, 27. Wrzesień 2017 22:02 )
 

Poznajemy najpiękniejsze zakątki Polski - projekt

Email Drukuj PDF

 

  Uczestniczymy w projekcie "Poznajemy najpiękniejsze zakątki Polski". W tym roku szkolnym odwiedzimy: Orawę, Babią Górą, Policę, Nowy Targ, Rabkę i Zakopane. Zdjęcia wybierały uczennice: Emilia Krzciuk i Milena Gurazda z kl. IIIA.

 

Spacer nr2 - zapraszamy

Email Drukuj PDF

 

  Kolejny spacer Nordic Walking w ramach projektu "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice". Zakończmy ciężki tydzień nauki szkolnej miłym, aktywnym spacerem. Tym razem odwiedzimy Kocierzowy i Kletnię. Po zobaczenia w piątek, 29 września po lekcjach :). Spacer odbędzie się w godzinach: 15.15 - 17.00. Opiekę zapewniają: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska i A. Antoniak.

Zmieniony ( Poniedziałek, 25. Wrzesień 2017 17:56 )
 

Zielona Szkoła 2018

Email Drukuj PDF

    Publiczne Gimnazjum w Gomunicach po raz kolejny organizuje dla swoich uczniów wyjazd na Zieloną Szkołę. Tym razem na lokalizację wybraliśmy miejscowość Orawka na Orawie w sąsiedztwie najwyższego szczytu Beskidów Babiej Góry. To doskonała baza wypadowa do Rabki, Nowego Targu, Zakopanego i Zawoi. Termin ustalono na 14 - 19 maja 2018r. Koszt wyjazdu - 450 zł. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowo - Kolonijnym "U Kazika" w Orawce.

Bliższych informacji udzielają: dyr U. Andrulewicz i A. Antoniak.

Zmieniony ( Poniedziałek, 25. Wrzesień 2017 10:57 )
 
Więcej artykułów…
Strona 8 z 238


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej,
Małgorzata, Modest, Nicefor

Do końca roku zostało 310 dni.
Zodiak: Ryba

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

20161208_103153.jpg

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

Gwardia18.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN9793.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

IMG_5829.JPG

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9026
mod_vvisit_counterWczoraj4630
mod_vvisit_counterOstatni tydzień9026
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień128908
mod_vvisit_counterTen miesiąc519346
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc473452
mod_vvisit_counterWszyscy11609668

Aktualnie: gości 83, 
botów 6 połączonych
Your IP: 54.167.62.170
 , 
Today: Lut 25, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

dyplom17.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg