Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Gimnazjalny udział w wakacyjnych festynach

Email Drukuj PDF

Dzielmy się sercem – mnóżmy nadzieję”.  Już po raz trzeci  nasza szkoła włączyła się w przygotowanie festynu charytatywnego, który odbył się 12 sierpnia 2017 r. na stadionie sportowym w Chrzanowicach.

Do naszych zadań tradycyjnie należało wykonanie dekoracji naczepy, która pełniła rolę  sceny, przygotowanie potraw  - kapusty z grochem, zapiekanek i ciast oraz rozprowadzenie tych smakołyków pomiędzy uczestników festynu.

W tym dniu w Chrzanowicach nie mogło więc zabraknąć wsparcia i pomocy nauczycieli i pracowników naszej szkoły: Pani Małgorzaty Czupiały, Pani Iwony Węgrzyńskiej, Pani Żanety Kowalskiej  - Dyi, Pani Ewy Lesiak, Pani Elizy Deresińskiej  - Chwast, Pani Anny Łuczak, Pani Jolanty Ociepy, Pana Arkadiusza Frankowskiego, Pana Andrzeja Antoniaka i Pana Dariusza Dyi.

A na scenie pięknie zaprezentowała się uczennica klasy III a - Ania Dyja w utworze Ed Sheeran „Photohraph” cover.

19 sierpnia 2017r. podczas corocznego „Gminnego święta miodu” naszą szkołę w występie solowym reprezentowały uczennice Zuzanna Tatara i Zuzanna Klekocińska,  przepiękny pokaz tańca wykonali  szkolni tancerze – Milena Gurazda  i  Kacper Zyzik, natomiast w trzech  tańcach zespołowych wystąpiły uczennice i uczniowie – przedstawiciele  wszystkich klas gimnazjalnych. W przygotowaniach do występów uczniów tradycyjnie wspierali Pani Ewa Lesiak  i Pan Arkadiusz Frankowski.

Kącik dla najmłodszych przygotowały Panie: Eliza Deresińska- Chwast, Anna Łuczak  i Jolanta Dudek. W pracach organizacyjnych  niezbędni okazali się panowie: Andrzej Drygała i Rafał Mach. Nasze  wakacyjne zmagania wspierała dyrektor szkoły Pani Urszula Andrulewicz. 

Zmieniony ( Środa, 06. Wrzesień 2017 16:30 )
 

Z życia szkoły, gdy nie było szkoły

Email Drukuj PDF

  Dziękujemy za wakacyjną pomoc.

   Gdy z końcem roku szkolnego zabrzmiał ostatni dzwonek i ze szkoły wyszli uczniowie, do sali nr 20 dumnie wkroczyli Rodzice naszych gimnazjalistów. Wcale nie chcieli przypominać sobie szkolnych lat, ich zamiarem, w odpowiedzi na prośbę wychowawcy klasy IIIa Pani Aurelii  Wurszt, było odnowienie tej izby lekcyjnej. Świetnie w roli malarzy sprawdzili się: Mamy - Panie Baran i Tazbir oraz  Ojcowie  - Pan Pełka, Pan Gurazda, Pan Dyja i Pan Juszczyk.

   Z zazdrością na poczynania „Seniorów” z klasy IIIa popatrzył p. Antoniak. Wystarczyła krótka chwila, aby w sali nr 8  rozpocząć mały remont. Meble pomogli wynieść niezawodni absolwenci  - Krzysiek Mularczyk i Mateusz Mielczarek. Za pędzle chwycili dorośli – przyszły wychowawca klasy VIIb, dla której przypisana jest ta izba - Pan Andrzej Antoniak oraz Pani Małgorzata Czupiała, Pani Anna Łuczak  i zawsze uczynny Pan Rafał Mach. Gdy ściany pokryte zostały już świeżą warstwą farby,  pozostało wymienić jeszcze lampy. W tym działaniu nieoceniony okazał się Tata jednego z naszych absolwentów, zresztą specjalista w tej dziedzinie. Wyjątkowo pomocny był Łukasz Czupiała, który wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie  prac elektrycznych. 

I tym sposobem dzięki wspólnym działaniom  niewielkim  nakładem finansowym  odnowione zostały dwie izby lekcyjne.

Zmieniony ( Środa, 06. Wrzesień 2017 14:18 )
 

Informacje dla Uczniów i Rodziców

Email Drukuj PDF
   Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Gomunicach Urszula Andrulewicz przypomina, iż uczniowie klas II i III otrzymują darmowe podręczniki  w ramach dotacji celowej na wyposażenie szkół. Darmowe podręczniki otrzymują również uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Email Drukuj PDF
   Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gomunicach Urszula Andrulewicz informuje, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek, 04 września 2017r o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.
 

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone…”

Email Drukuj PDF
    23 czerwca to dla naszej szkolnej społeczności dzień, w którym zebraliśmy plony kolejnego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w miejscowym kościele, z którego wspólnie pomaszerowaliśmy do szkoły na salę gimnastyczną. O 9.30 rozpoczęła się uroczystość z udziałem gości: Wójta Gminy Gomunice Pana Pawła Olejniczaka, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Gomunice Pana Marka Tazbira, ponadto Radę Gminy reprezentowali: Pani Sylwia Janowska  - Kopcik  - jednocześnie przewodnicząca naszej szkolnej Rady Rodziców, Pan Wacław Urbański oraz Pan Dariusz Dyja  - jednocześnie nauczyciel naszej szkoły.  Wraz z nami ten rok szkolny żegnał wieloletni sponsor nagrody „Absolwent Roku” Pan Mirosław Tazbir, który w imieniu własnym i Pani Wioletty Perczyńskiej – kolejnego sponsora tych wyróżnień, wręczył nagrody tegorocznym absolwentom. Wśród gości zaproszonych nie mogło zabraknąć Kierownika Gminnej Biblioteki Pani Elżbiety Sukiennik oraz Rodziców naszych uczniów.


     Najpierw świadectwa otrzymali najlepsi, czyli ci, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75, następnie nadszedł czas na szczególne wyróżnienia. Nagrodę dla najlepszego ucznia w szkole otrzymała Anna Dyja, a wręczał ją sam Pan Wójt - Paweł Olejniczak. Tytuły Absolwentów Roku wraz z nagrodą pieniężną z rąk Pana Mirosława Tazbira otrzymali Daria Rudzka i Jakub Molka. Ponadto najlepsi w tym roku szkolnym w nauce i w sporcie zostali wyróżnieni stypendiami ufundowanymi przez organ prowadzący szkołę  - Gminę Gomunice. W sposób wyjątkowy pożegnani zostali uczniowie klas trzecich. Im to Włodarz naszej gminy  wręczył Listy Gratulacyjne dla Absolwentów.  


Zakończenie roku szkolnego to także okazja, aby wyróżnić najlepszych i wyjątkowo aktywnych uczniów klas trzecich. Ci z nich, którzy w sposób szczególny działali na rzecz szkoły w obecnym roku szkolnym, otrzymali listy gratulacyjne i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice najlepszych absolwentów mogli być dumni ze swoich pociech, ponieważ Pani Dyrektor wręczyła im listy gratulacyjne. Niektórym mamusiom łza zakręciła się w oku, bo miło jest usłyszeć o swoich dzieciach tyle ciepłych słów i pochwał płynących z ust wychowawców. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas drugich pożegnali trzecioklasistów. Następnie uczniowie klas trzecich zaprezentowali swój ostatni w murach tej szkoły, krótki program artystyczny, żegnając w ten sposób szkołę i młodszych kolegów. Podczas śpiewania pożegnalnej piosenki polało się wiele łez…


Po zakończeniu wspólnej części uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odebrali świadectwa i życzyli sobie wzajemnie bezpiecznych i słonecznych wakacji. Tylko uczniowie klas trzecich nie mogli się rozstać. Przyszedł dla nich czas na podsumowania, podziękowania, refleksje i wspomnienia najciekawszych i najmilszych chwil, które miały miejsce w tej szkole.


                 Całej społeczności gimnazjalnej miłego wypoczynku, dobrej pogody i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków we wrześniu życzy dyrektor gimnazjum Urszula Andrulewicz. 

 

Zmieniony ( Piątek, 21. Lipiec 2017 21:26 )
 

W gimnazjum ekologicznie przez cały rok :)

Email Drukuj PDF
 Rok szkolny 2016/2017 przebiegał w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego pod znakiem licznych działań ekologicznych. Szkoła realizowała Program My dla przyrody  - przyroda dla nas” w ramach zadania „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach  w roku szkolnym 2016/2017”. Koszy całkowity  zadania wyniósł 23 500, 00 zł, z czego 19 500,00 stanowiła dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi,  a pozostałe 4000,00 zł pochodziło z  budżetu Gminy Gomunice.

Program „My dla przyrody – przyroda dla nas” realizowany był  z wykorzystaniem  różnorodnych  form i metod pracy.

Istotnym   działaniem  mającym w dużej mierze wpływ na właściwą realizację programu  była organizacja i przeprowadzenie  wycieczek i wyjazdów edukacyjnych dla gimnazjalistów.  Służyły one  poznaniu ciekawych miejsc na terenie naszego  województwa, nieznanych dotąd naszym uczniom, nie zawsze zauważanych i docenianych jako miejsca  interesujące  i godne poznania. Nasi uczniowie odwiedzili: Kopalnię Węgla Brunatnego z Elektrownią w Bełchatowie, Geotermię Uniejów (Zagroda Młynarska, warsztaty „Tajemniczy świat wiatraków”), Bolimowski Park Krajobrazowy, Spalski Park Krajobrazowy, Rogów (Centrum Edukacji Leśnej, Muzeum Drewna, zajęcia terenowe), gminę Kleszczów – Rezerwat Przyrody Łuszczanowice (wycieczka rowerowa), Tereny Zielone w Łodzi (Ośrodek Działań Ekologicznych), Strzałków - Szkółka Leśna (warsztaty ekologiczne), Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie (wycieczka piesza).

W znaczącym stopniu  do zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej młodzieży przyczyniły się też warsztaty ekologiczne przeprowadzone w formie wyjazdowej do różnych miejsc naszego województwa oraz stacjonarnie prowadzone na terenie szkoły. Uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach stacjonarnych: „Klimatyczni – co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu” „Energia Ziemi” (Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródło” w Łodzi), warsztaty o tematyce gospodarowania odpadami (PGK Radomsko).

Więcej szczegółów pod adresem http://www.zainwestujwekologie.pl/

Zmieniony ( Środa, 09. Sierpień 2017 14:17 ) Więcej…
 

Stypendium za rok szkolny 2016/2017

Email Drukuj PDF

ZA WYNIKI W NAUCE:

1. Julia Barańska

2. Marlena Barańska

3. Anna Dyja

4. Daria Opak

5. Daria Rudzka

6. Julia Skalik 

ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE: 

1. Mateusz Bąkowicz

2. Natalia Chwast

3. Piotr Felicjański

4. Tomasz Flaszka

5. Roksana Juszczyk

6. Aleksandra Klekocińska

7. Marcelina Klekocińska

8. Zuzanna Klekocińska

9. Łukasz Konopka

10. Katarzyna Kopcik

11. Angelika Kuliberda

12. Filip Kuliberda

13. Piotr Mach

14. Michał Olas

15. Daria Opak

16. Katarzyna Paluch

17. Krystian Siewier

18. Martyna Sobieraj

19. Kamil Wajdowicz

Zmieniony ( Środa, 05. Lipiec 2017 08:27 )
 

Świadectwa z wyróżnieniem 2016/2017

Email Drukuj PDF

UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM GOMUNICE,

KTÓRZY OTRZYMALI ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM 

 ROK SZKOLNY 2016/2017

KLASA IA

Marlena Barańska

Daria Opak

Katarzyna Paluch

Marcelina Klekocińska

Aleksandra Klekocińska

Magdalena Zeman

Nadia Furmańczyk

Karolina Soczyńska

KLASA IB

Filip Urbański

Konrad Kobylarz

Natalia Cyran

KLASA IIA

Anna Dyja

Wiktoria Baran

Milena Gurazda

Maja Rojszczyk

KLASA IIB 

Julia Barańska

Katarzyna Wyżnikiewicz

Natalia Chwast

Zuzanna Klekocińska

Zuzanna Tatara

Piotr Mach

Angelika Kuliberda

KLASA IIIA

Zuzanna Szczepocka

Weronika Michalczyk

Julia Skalik

Paulina Krokowicz

Martyna Sobieraj

Katarzyna Płomińska

KLASA IIIB

Alina Bińczyk

Aleksandra Odolińska

Daria Rudzka

Julia Stańczyk

Katarzyna Zatońska

Weronika Felicjańska

Zuzanna Matyja

Piotr Richter

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 03. Lipiec 2017 15:27 )
 
Więcej artykułów…
Strona 10 z 238


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej,
Małgorzata, Modest, Nicefor

Do końca roku zostało 310 dni.
Zodiak: Ryba

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1190053.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz23.jpg

Jesteśmy aktywni

DSCN2270.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2001d.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9031
mod_vvisit_counterWczoraj4630
mod_vvisit_counterOstatni tydzień9031
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień128908
mod_vvisit_counterTen miesiąc519351
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc473452
mod_vvisit_counterWszyscy11609673

Aktualnie: gości 87, 
botów 6 połączonych
Your IP: 54.167.62.170
 , 
Today: Lut 25, 2018

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

przyszlosc.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg