Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii’2017 naszej szkoły

Email Drukuj PDF

    Przyswojenie wszystkich zasad pisowni jest trudną sztuką, jest jednak niezbędne do poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie. 17 maja odbył się w gimnazjum coroczny konkurs ortograficzny, dyktando było maksymalnie najeżone ortograficznymi pułapkami. Nikomu nie udało się ich wszystkich ominąć, każdemu uczestnikowi zdarzyło się popełnić błędy, jednak była to wspaniała możliwość potwierdzenia zdobytych już umiejętności poprawnego pisania i  sprawdzenia co jeszcze może sprawiać trudności. Po konkursie uczestnicy stwierdzili, że pomimo braków,  najważniejsze jest doskonalenie się w tej dziedzinie.

Mistrzem ortografii 2017 została Marlena Barańska z klasy IA, drugie miejsca zajęła Anna Dyja z klasy IIA i trzecie Julia Barańska z klasy IIB. Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy ortograficznej.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 10:04 )
 

I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

   19 maja w ramach „Dni Otwartych” ZSCKR w Dobryszycach odbył się turniej piłki nożnej szkół gimnazjalnych. W turnieju, rozgrywanym systemem „każdy z każdym”, wzięły udział cztery szkoły. Rozgrywki zostały poprzedzone losowaniem kolejności meczy. W pierwszym meczu nasza reprezentacja pokonała rówieśników z Radziechowic 7 do 1, w kolejnym meczu pokonała gimnazjalistów z Dobryszyc 4 do 0. W ostatnim meczu decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w turnieju nasi chłopcy pewnie zwyciężyli przedstawicieli PG z Lgoty Wielkiej 6 do 1 i to oni zajęli najwyższe miejsce na podium. Na zakończenie rozgrywek kapitan naszej drużyny odebrał z rąk dyrektora szkoły p. W. Olejnika pamiątkowy puchar. Naszą reprezentację tworzyli: Mateusz Bąkowicz - kapitan, Tomasz Flaszka, Krystian Siewier, Mateusz Skóra, Piotr Felicjański, Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka.

Zmieniony ( Poniedziałek, 22. Maj 2017 20:02 )
 

Dalszy ciąg ekologicznej twórczości…Dzień Ziemi 2017

Email Drukuj PDF

Wiersz Dominiki Podsadniak z klasy I b

W galaktyce leży punkcik Ziemią zwany,

to planeta na której mieszkamy.

Mamy tutaj wielkie pola i łąki,

no i lasy, w których ćwierkają skowronki.

Są tu lądy i wody

nieodłączny składnik przyrody.

Ziemię dostaliśmy z góry, więc  szanujmy ją,

bo co z nami będzie, gdy stracimy własny dom.

Nie zaśmiecajmy naszej krainy,

gdyż są tu też zwierzęta i rośliny,

wulkany, góry i doliny.

Oszczędzajmy światło, segregujmy śmieci,

Róbmy to wszyscy, dorośli i dzieci.

Zmieniony ( Czwartek, 18. Maj 2017 11:05 ) Więcej…
 

Warsztaty recyklingowe w praktyce :) czyli znów uczymy się ekologicznego życia

Email Drukuj PDF

    16 maja odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez panie z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Dziś było spotkanie „recyklingowe”. Panie wyjaśniły na czym polega recykling i jak segregować odpady. Wyjaśniały co wrzucać do oznaczonych kontenerów, np. do pojemników na skłonie można wrzucać szkła typu lustro czy szyba okienna, ponieważ nie jest to opakowanie szklane, a tylko takie są wykorzystywane  w procesie odzyskiwania niektórych surowców  wtórnych. Natomiast do pojemników na papier  nie można wrzucać opakowań posokach i innego papieru foliowanego.  Panie z PGK  omówiły zastosowanie butelek plastikowych, które zmielone  służą do produkcji  odzieży polarowej i narciarskich kombinezonów . A dziś młodzież wykorzystała butelki do zrobienia kwiatów z wykorzystaniem innych materiałów ozdobnych, czyli koralików, makaronu, farb plakatowych, kolorowych kokardek,  pisaków i innych ozdób, które dekorują połówki butelek plastikowych. Podczas zajęć wykorzystano też rolki tekturowe po zużytym papierze toaletowym, które można wykorzystać do produkcji i kwiatów  i gwiazdek. A zbliża się Dzień Matki. Po co wydawać  pieniądze, gdy prezenty kosztują tylko parę chwil naszej pracy i pomysłowość bez granic.

Zmieniony ( Wtorek, 16. Maj 2017 21:57 )
 

Warsztaty ekologiczne PGK

Email Drukuj PDF

   15 maja 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne na temat gospodarowania odpadami. Pracownice Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku w ciekawy sposób przedstawiły uczniom klas II sposoby postępowania z różnego rodzaju odpadami. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną mówiącą o sposobach segregowania i wykorzystania odpadów, film edukacyjny dotyczący przetwarzania plastiku i zobaczyli na własne oczy, jak wygląda granulat powstający podczas przetwarzania butelek plastikowych. Najbardziej aktywni podczas prelekcji nagradzani byli drobnymi upominkami przygotowanymi przez PGK, a wszyscy słuchacze na koniec warsztatów w nagrodę za udział dostali tematyczne plany lekcji do wykorzystania w następnym roku szkolnym. Cykl warsztatów ekologicznych w naszej szkole odbywa się w ramach edukacji ekologicznej w zakresie racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobiegania ich powstawaniu, realizowanej jako jedno z zadań projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” z dofinansowaniem WFOŚiGW w Łodzi. Kolejne zajęcia odbędą się w następnych dniach, a będą to: warsztaty recyklingowe i warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem multimediów. 

Zmieniony ( Wtorek, 16. Maj 2017 12:26 )
 

„I to już koniec…” Zielona Szkoła 2017

Email Drukuj PDF

   Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. I tak zakończyła się dziś wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Wisły. Trudny poranek dzisiejszego dnia zaczął się skuteczną pobudką o 7:30. To dość późno biorąc pod uwagę, że śniadanie było za godzinę, a w tym czasie należało wykonać wiele czynności. Przede wszystkim obudzić się po „zielonej nocy”, potem dokończyć pakowanie i posprzątać pokoje. Ale jak czegoś nie można wykonać, to na pewno nasi uczniowie to zrobią. I tak się stało. Po godzinie czekaliśmy wszyscy z walizkami w holu ośrodka wypoczynkowego „Kłos” gotowi do odjazdu. Jeszcze tylko śniadanie. Z tym nie było większego problemu, bo na szwedzkim stole każdy znalazł dla siebie to, co mu najbardziej smakuje. I przed 10:00 wyjechaliśmy do centrum, aby tam dokonać ostatnich zakupów i pożegnać się z Wisłą. A zrobiliśmy to w ciekawy sposób tańcząc belgijkę. Wzbudziło to zainteresowanie nielicznych jeszcze o tej porze turystów i okolicznych sprzedawców (relację z tego wydarzenia można obejrzeć poniżej). Wisła pożegnała się z nami deszczem, a my w drodze powrotnej skoczyliśmy do Pszczyny. Powód to tradycja większości wycieczek szkolnych, a mianowicie Mc Donald. Po tej uczcie już tylko droga do Gomunic. W jej trakcie większość „zmęczonych” uczniów odpoczywała po trudach sześciodniowych zmagań z przyrodą Beskidu Śląskiego. Witamy w domu i zapraszamy na "ZIELONĄ" za rok :).

 

Tańczyliśmy "belgijkę" na Rynku w Wiśle

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Niedziela, 14. Maj 2017 10:01 )
   
Więcej artykułów…
Strona 10 z 232


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Października 2017
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

bezprzemocy2011-2012.jpg

zdjęcia losowe

P1360788.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

35.jpg

Jesteśmy aktywni

gidle7.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004g.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11128
mod_vvisit_counterWczoraj20775
mod_vvisit_counterOstatni tydzień31903
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień181747
mod_vvisit_counterTen miesiąc382436
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc494707
mod_vvisit_counterWszyscy9546971

Aktualnie: gości 224, 
botów 1 połączonych
Your IP: 54.225.47.94
 , 
Today: Paź 23, 2017

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 225 gości 

skanuj0005.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg