Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   Piątek, 12 stycznia 2018r, ZABAWA NOWOROCZNA 
   Sobota - Niedziela, 20, 21 stycznia 2018r TURNIEJ NOWOROCZNY w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM 
   Piątek, 26 stycznia 2018r BAL GIMNAZJALNY 
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka

Witamy w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach i zapraszamy do obejrzenia naszej strony internetowej.

Plażówka to nasza mocna strona :)

Email Drukuj PDF

      Awans chłopców na zawody rejonowe. 15 maja odbyły się w Radomsku Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową Plażową. W rundzie eliminacyjnej nasza reprezentacja zmierzyła się z reprezentantami PSP nr 6 z Radomska oraz PG z Dobryszyc pewnie wygrywając oba „spotkania". W rundzie finałowej rozgrywanej systemem „każdy z każdym" reprezentanci naszej szkoły zagrali z przedstawicielami PSP z Kietlina zwyciężając 21 do 17 oraz  PG z Kodręba przegrywając 18 do 21. Nasi chłopcy zajęli II miejsce w turnieju i wraz z reprezentacją  PG z Kodręba  zagrają w zawodach rejonowych, które odbędą się 28 maja w Bełchatowie. Reprezentację naszą tworzyli: Łukasz Konopka, Piotr Mach oraz Michał Olas.

 

Wróciliśmy z Orawki :)

Email Drukuj PDF
     W dniu dzisiejszym około godziny 19 wróciliśmy z 6 - dniowego pobytu na Zielonej Szkole w miejscowości Orawka. To był już nasz 17 wyjazd na Zieloną Szkołę. Podobnie jak w latach poprzednich był udany i bardzo dobrze zorganizowany. Wykazaliśmy się dużą aktywnością i kreatywnością pomimo niesprzyjającej aury pogodowej. Wymienię kilka najważniejszych miejsc, które odwiedziliśmy: okolice Orawki i Jabłonki, Zakopane, Gubałówka, Kuźnice, termy w Chochołowie, Rabkoland, szlak turystyczny na Halę Krupową i Policę, szlak turystyczny na Danielki, zamek Orawski na Słowacji. Nad 66 osobową grupą gimnazjalistów opiekę sprawowało - 6 nauczycieli (dyr. U. Andrulewicz, J. Dudek, E. Lesiak, M. Czupiała, D. Dyja i A. Antoniak).
Zmieniony ( Niedziela, 20. Maj 2018 08:52 )
 

Chłopcy wicemistrzami powiatu w piłkę nożną.

Email Drukuj PDF
     8 maja odbyła się w Radomsku runda finałowa Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej. W rundzie tej wzięły udział cztery szkoły, po dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. W pierwszym meczu nasza reprezentacja pewnie pokonała swoich rówieśników z PSP nr 6 z Radomska 4 do 1. W kolejnym meczu, będącym finałem rozgrywek, nasi chłopcy ulegli reprezentacji PG z Kodręba 0 do 3. Nasza drużyna zajęła II miejsce w rozgrywkach. Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Kodręba, która będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka, Robert Koniarski, Kacper Kuliberda, Damian Witkowski, Kamil Biniek, Kamil Bremerski, Filip Pukacz, Kacper Drozdek.

   

I miejsce chłopców w eliminacjach powiatowych w piłkę nożną - brawo :).

Email Drukuj PDF
     25 kwietnia odbyły się eliminacje grupowe Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej. Do rozgrywek przystąpiło 10 szkół z naszego powiatu. Zgłoszone drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. Nasza szkoła trafiła do grupy A, która rozgrywała swoje mecze na boisku „Orlik” w Radomsku. Grupa B rozrywała swoje mecze w Kamieńsku. Rozgrywki w grupach zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Do kolejnej fazy turnieju awansowały po dwie, najlepsze szkoły z obu grup. W wyniku rozegranych „spotkań” nasza reprezentacja zajęła I miejsce w swojej grupie, drugie miejsce przypadło PSP nr 1 z Radomska. Szkoły te awansowały do rozgrywek finałowych, które odbędą się 8 maja w Radomsku. 
Naszą szkołę reprezentowali: Filip Kuliberda, Michał Olas, Kamil Wajdowicz, Piotr Mach, Łukasz Konopka, Robert Koniarski, Kacper Kuliberda, Damian Witkowski, Kamil Biniek, Kamil Bremerski, Filip Pukacz.
     

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Email Drukuj PDF
    Dnia 25 kwietnia w naszej szkole uczyliśmy się zasad właściwego odżywiania się jako jednego z warunków zdrowia człowieka. Ale przygotowania trwały już dużo wcześniej, ponieważ uczniowie układali prawidłowe jadłospisy i przygotowywali przepisy  nowatorskich dań. Zespoły klasowe podzielili się też na grupy zadaniowe żeby przygotowywać proste potrawy już w szkole. Impreza zaczęła się od drugiej godziny lekcyjnej prelekcją specjalisty od żywienia, dietetyczką panią Eweliną Szymczyk, która omówiła na czym polega piramida żywieniowa. Ale  prawdziwe emocje były dopiero wtedy, gdy młodzież zabrała się za prace. Część produktów- owoce, warzywa, pieczywo, nabiał – została zakupiona przez organizatora, a część  została przyniesiona przez uczniów. Ale szykowano pyszności: kolorowe kanapki, koreczki warzywne i śniadaniowe, pasty do pieczywa, koktajle owocowe i mleczne, nadziewane wrapsy , sałatki i surówki. Była taka tęcza kolorów , że już nie można się było doczekać na konsumpcję tych pyszności. Ale to jeszcze nie pora, bo najpierw jeszcze konkurs wiedzowo - sprawnościowy, w którym brali udział przedstawiciele klas. Nie było przegranych, bo pani dietetyk nagrodziła wszystkich odważnych książką kucharską. Nagrody przyznała teza jadłospisy i przepisy dań własnych. Najlepsze prace  oddały: Izabela Maniecka, Daria Opak, Dominika Podsadniak, Natalia Cyran.

I wreszcie mogliśmy przystąpić do degustacji, choć to była prawdziwa uczta, bo nikt głodny nie wyszedł, a nawet kilka kanapek zostało.

Na koniec, gdy nasze brzuszki były nasycone w spokoju obejrzeliśmy film „Cały ten cukier”, który ukazywał w jaki sposób ta słodka przyjemność działa destrukcyjnie na nasz organizm. Impreza zakończyła się o  godzinie 14.00, gdy rozeszliśmy się do klas zabierając ze sobą krzesła i ławki. Za pracę i dobrą wspólną zabawę dziękuje organizator całego dnia- p. Iwona Węgrzyńska.

 
Strona 2 z 243


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

DSC04836.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

PB300799.JPG

Jesteśmy aktywni

rowerowa19.jpg

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2000.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Ciekawe strony

w skrócie:
www.kuratorium.lodz.pl
Kuratorium Oświaty w Łodzi
www.gomunice.pl
strona Urzędu Gminy Gomunice
www.men.gov.pl
Ministerstwo Edukacji Narodowej
www.radomsko.pl
Radomsko - oficjalna strona miasta
www.polska.pl
portal o Polsce, galerie fotografii, tapety, ciekawe artykuły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3949
mod_vvisit_counterWczoraj5624
mod_vvisit_counterOstatni tydzień24857
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień32277
mod_vvisit_counterTen miesiąc96243
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc382872
mod_vvisit_counterWszyscy15031408

Aktualnie: gości 67, 
botów 4 połączonych
Your IP: 100.24.46.10
 , 
Today: Sty 16, 2019

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

oszczedzanie.jpg
certyfikat2013a.jpg
skanuj0003.jpg