Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

97 - 545 Gomunice, ul. Słowackiego 12, e-mail: gimnazjum-gomunice@wp.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Strona startowaLinkiKontaktGaleriaKronikaFilmyAktualnościSKEUKS KADETKlub EKGPogadajmyKoło fotograficzneDziennik internetowyEkopracowniaGazetka anglojęzycznaWypłyń na głębięCzas na zdrowie
Uwaga uczniowie !!!
  
   Środa, 13 września 2017r, Spacer nr1 Nordic Walking  "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Piątek, 29 września 2017r, Spacer nr2 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" 
   Środa, 22 listopada 2017r, Spacer nr3 Nordic Walking "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice"  (Gomunic - Fryszerka - Gomunice)
   Czwartek, 30 listopada 2017r, DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
   14 - 19 maja 2018r, Wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Orawka
Start | Miejscowości Gminy Gomunice

Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice

Spacer nr2 do Kocierzów czyli "kijkowe grzybobranie"

Email Drukuj PDF

    Piątek to idealny dzień na spacer po okolicy. Nie potrzeba się spieszyć do domu, bo trzeba odrobić lekcje, więc z lekką głową po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy w kierunku Kocierzów. Było nas kilkanaście osób. Ilość była zmienna, bo  niektórzy dołączali po drodze, a innych gubiliśmy w trakcie,  gdy  było im blisko do domu. Pogoda nam dopisywała tak jak humory.  Po krótkim przejściu bardzo ruchliwą i niebezpieczną ulicą Kopernika, z przyjemnością wkroczyliśmy ścieżką o lasu na tzw. skuśki, czyli skróty w kierunku Kocierzów. Ale nasza ścieżka to tzw. dalsze skróty, bo szliśmy takimi zakosami, ze nadrobiliśmy drogi.  Ale to nam nie przeszkadzało, bo pachniało suchymi liśćmi, w lesie kłaniały nam się swymi nakrapianymi czerwonymi kapeluszami dorodne muchomory jakby czekając na gości, których można powitać w  swoim żółto- brązowym królestwie.  Przy okazji znaleźliśmy również grzyby nadające się do spożycia- podgrzybki i parę borowików szlachetnych zwanych popularnie prawdziwkami. Byliśmy z dala od cywilizacji i tylko zapach świeżo oranej gleby pod jesienne zasiewy przypominał o obecności człowieka. I tak w doskonałych nastrojach dotarliśmy do Kocierzów. Tak krótki odpoczynek i chwila na wyjęcie z plecaków zabranych słodkich zapasów. Były więc biszkopty, żelki i czekolada z  orzechami. Tu parę osób powinno się odłączyć, bo  dotarli do domów, ale stwierdzili, że lepiej z nami na spacerze i wybrali się  w drogę powrotną do szkoły. A jedna uczestniczka zmieniła tylko buty na rolki, bo przecież znów trzeba pokonać dystans powrotny, czyli około 6 km. Od kapliczki w Kocierzowach odbiliśmy drogą do lasu, a tam całe bogactwo „kotletów schabowych” na wysokich nogach. Mowa tu o dorodnych, pachnących mlekiem kaniach czubajkach, które czekały  na zabranie ich do kuchni i mrugały brązowymi oczkami.  Było tak miło, że aż zwolniliśmy tempo, bo przecież miał to być spacer i to w doskonałym  towarzystwie. Dotarliśmy wreszcie do ulicy Wschodniej, no a potem przemarsz uliczkami Kletni. Jeszcze tylko krótki odcinek i jesteśmy w szkole. Pokonaliśmy dystans prawie 14 km w ciągu 3 godzin, bo zrobiła się 18.20. Udało nam się zrzucić około 600 kcal. Za uroczy jesienny spacer i to bez nostalgicznego nastroju dziękują: dyr. U. Andrulewicz, I. Węgrzyńska  i A. Antoniak.

Zmieniony ( Sobota, 30. Wrzesień 2017 09:16 )
 

Asfaltem, przez pola i lasy...

Email Drukuj PDF
    I pierwszy spacer w ramach projektu "Poznajemy miejscowości Gminy Gomunice" już za nami. Wczoraj przy dość sprzyjających warunkach atmosferycznych odwiedziliśmy: Wojciechów, Paciorkowiznę, Kosówkę, peryferia Pytowic i Słostowice. Grupa uczniów, która wzięła udział w spacerze mogła aktywnie wypocząć po wielu godzinach spędzonych w szkole. To doskonała forma relaksu i odstresowania się, a przy okazji można podziwiać piękne krajobrazy i pozyskiwać kondycję fizyczną. Wczorajszy spacer liczył około 7,5km. Przejście poprzedzone krótką rozgrzewką trwało około 1,5h. W tym czasie spaliliśmy około 400 kcal. Dziękujemy za udział w spacerze grupie kilkunastu gimnazjalistom, 4 uczniom szkoły podstawowej i absolwentce Justynie. Opiekę zapewnili nauczyciele: dyr. U. Andrulewicz i A. Antoniak. Do zobaczenia za dwa tygodnie :)
Zmieniony ( Sobota, 30. Wrzesień 2017 09:17 )
 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Nordic Walking

Bezpieczne wakacje

Nasze projekty

skanuj0001.jpg

zdjęcia losowe

P1190110.JPG

Noworoczne Turnieje w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora PG Gomunice

Wyjazdy na mecze

mecz9.jpg

Jesteśmy aktywni

P1280935.JPG

Wycieczki rowerowe

Integracja środowiska

festyn2004h.jpg

Festyny Rodzinne

Zielone szkoły

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4223
mod_vvisit_counterWczoraj14103
mod_vvisit_counterOstatni tydzień18326
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień74664
mod_vvisit_counterTen miesiąc112994
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc430737
mod_vvisit_counterWszyscy10228860

Aktualnie: gości 200, 
botów 18 połączonych
Your IP: 54.163.210.170
 , 
Today: Gru 11, 2017

przyszlosc.jpg
skanuj0004.jpg
skanuj0003.jpg